Na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleosinie Gminy Juchnowiec Kościelny w dniach 4 sierpnia – 11 sierpnia 2018r. trwa Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy. Na zaproszenie Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny Pana Krzysztofa Marcinowicza przybyła młodzież z zaprzyjaźnionych gmin z Weidenbergu w Niemczech i z Plouhinec we Francji. Uczestnicy obozu wraz z naszą młodzieżą nocują w w/w placówce i biorą udział w bogatym programie przygotowanym przez dyrektora i nauczycieli szkoły w Kleosinie. Młodzież wspólnie bierze udział w zajęciach integracyjnych, wymieniają się „doświadczeniem językowym”, a jednocześnie uczestniczą w zwiedzaniu gminy i okolic. Uczestnicy razem wzięli udział w zajęciach z robotyki i elektroniki na Politechnice Białostockiej, zwiedzali Białystok, Centrum Zamenhoffa, pałac Branickich, katedrę i inne ciekawe miejsca. Młodzież wspólnie relaksowała się na plaży miejskiej w Dojlidach, korzystając z rowerów wodnych, toru wodnego, gier sportowych. Ponadto uczniowie z Polski, Niemiec i Francji brali udział w zajęciach survivalowych ucząc się „przetrwania w lesie”, zajęciach z łucznictwa, alfabetu morsa, mostu linowego i wiele innych. Będziemy również wspólnie zwiedzać Warszawę, Supraśl, Muzeum Ikon i Druku, razem będziemy rysować w 3D, uczestniczyć wspólnie w pieczeniu sękacza, integrować na dyskotece i korzystać z wielu innych atrakcji. Zadowolona młodzież codziennie pracuje w mieszanych grupach wzbogacając słownictwo i relacjonują wydarzenia każdego dnia, pracując jednocześnie nad wspólnym folderem.

Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Gminy Juchnowiec Kościelny oraz dotacji z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.